DezertyRecepty

Čokoládové crinkles sušenky

Čokoládové sušenky crinkles

Na tyto čokoládové sušenky, kterým se v Americe říká crinkles (Chocolate crinkles) jsem narazil zcela náhodou a hnedka jsem je bez rozmýšlení šel zkusit. Na poprvé se docela povedli, ale kvůli absenci jedné ingredience ne dokonale. A tak jsem je včera udělal podruhé a myslím, že tentokrát tyto čokoládové sušenky crinkles dokonale dopadly.

Ingredience:

 • 100 g neslazeného kvalitního kakaa (klasické holandské s nízkým obsahem cukru))
 • 300 g cukru krupice
 • 125 ml oleje (slunečnicový nebo řepkový)
 • 4 ks čerstvých vajec
 • 360 g hladké mouky
 • 2 čajové lžičky prášku do pečiva
 • 2 čajové lžičky přírodního vanilkového extraktu
 • 1/2 čajové lžičky soli
 • 100 g cukru moučka

Postup:

 1. Ve větší míse smícháme dohromady kakao s cukrem, přidáme olej. Teď je na nás, jestli budeme směs zpracovávat ručně pomocí vařečky v míse, nebo pomocí kuchyňského robota. Směs důkladně promícháme.
 2. Přidáme jedno vejce po druhém. Po přidání všech vajec přidáme ještě přírodní vanilkový extrakt, který do směsi také zamícháme.
 3. Ve druhé míse smícháme hladkou mouku s práškem do pečiva a solí. Tuto sypkou část pak postupně zamícháváme do naší čokoládové směsi
 4. Přikryjeme potravinovou folií a dáme do lednice odpočinout. V lednici necháme minimálně 4 hodiny, nebo pokud si připravíte večer, tak přes noc.
 5. Po uplynutí této doby se dáme předehřát troubu na teplotu 175°C. Připravíme si plech, který vyložíme pečícím papírem.
 6. Pomocí porcovače na zmrzlinu nebo dvou lžic si nadávkujeme jednotlivé sušenky. Poté z nich vytvoříme pomocí dlaní kuličky.
 7. Do menší misky nasypeme cukr moučka a jednotlivé kuličky v něm obalíme.
 8. Můžeme pokládat rovnou na připravený plech. Vložíme do trouby na 12 až 17 minut. Záleží hodně na velikosti, chce to vyzkoušet. Sušenky nám v troubě krásně popraskají.
 9. Vyjmeme z trouby, sušenky necháme ještě tak 3 až 5 minut na plechu, poté je přemístíme na mřížku, kde je necháme zcela vychladnout.

cokoladove_crinkles_celek_web

A máme hotovo 🙂 Můžeme je v klidu i uskladnit v uzavřené dóze. cokoladove_crinkles_detail_web

Doporučené recepty

Kandovaná slanina

Daddy

Kuřecí maso s rýží a chorizem (Paella styl)

Daddy

Dýňová roláda

Daddy