Zápisky

Marks & Spencer a jeho potraviny

Anglická společnost Marks & Spencer již dávno není jen o módě, ale v posledních letech u nás i o kvalitních potravinách z britského hospodářství.

Nedávno jsem u svého oblíbence Donala Skehana zahlédl video s receptem na takový borůvkovo-citronový dezert a tak jsem se jej rozhodl zkusit. Výrobky značky “M&S” mají u mě v kuchyni zasloužilé místo, takže většinu ingrediencí jsem již měl. Pravda, mohu zbytek ingrediencí nakoupit od českých výrobců, ale řekl jsem si, že to nebudu šidit. Ze zkušeností jsem poznal, že taková kombinace bude mít za následek degradaci výsledného dezertu. A tak jsem v M&S dokoupil zbytek věcí.

Když jsem byl několikrát ve Skotsku, tak jsem žasnul nad velikostí sortimentu co se potravin týče. U nás se setkáte s omezeným sortimentem, ale sehnat se dá toho spousty. Jen záleží na dané prodejně, na každé prodejně se totiž můžete setkat s různou škálou sortimentu. Je to určitě dané velikostí prodejny. Zatímco asi nejširší sortiment naleznete v prodejně na Václavském náměstí, tak omezenější najdete v obchodním centru v Letňanech či Harfě. Nejčastěji nakupuji v obchodním centru na Černém mostě či v Palladiu na Náměstí republiky, kde je sortiment také rozšířenější díky chladícím boxům.

Chladící boxy mají tu výhodu, že v nich naleznete kvalitní suroviny. Ať už se jedná o maso, či ryby nebo také čerstvou zeleninu a ovoce, mléčné produkty a můj oblíbený hummus. Samozřejmě ta škála druhů výrobků v boxech je veliká.

Ale zpět k receptu. K tomu jsem potřeboval dokoupit čerstvá vejce, mléko, nesolené máslo, borůvky a hlavně tzv. Double cream (což je pro nás něco jako dvojitá smetana).

IMG_9886web

Američani i angličani mají specifická másla. Mají buď nesolené a nebo solené. Takže chce to hlídat, co berete z chlaďáku a jestli jste se nepřehmátli. Prášek do pečiva jsem již měl. Stejně tak i self raising mouku. Jedná se o mouku, která má již v sobě přimíchaný prášek do pečiva. Ale ten jsem dle receptu použil i samotný. Rád používám jejich moučkový cukr (icing sugar). Je fakt hodně jemný. Když porovnám moučkový cukr od společnosti TTD, který se prodává v našich obchodech, tak ten zrovna jemný moc není. A na takové makronky je nepoužitelný.

Bio citrony taktéž seženete v M&S. Jediné co jsem nesehnal, tak bylo mascarpone. Ten jsem nakonec musel zakoupit v klasickém obchodě.

Závěrem nutno dodat, že ceny nejsou u něčeho zrovna příznivé. Mohou se stát hodně přemrštěné, hlavně co se týče masa, či sýrů. Ale jde o kvalitu! Neříkám, že v obchodech M&S utrácím denně tisíce, to ne. Jen je fajn si občas ukuchtit něco moc dobrého 🙂

 

Recept na borůvkovo-citrónový dezert již zanedlouho!

Doporučené recepty

Jak jsem si vyzkoušel být testovacím dobrovolníkem…

Daddy

A co bude dál?

Daddy

Probouzení…

Daddy