Recenze

Recenze: Bezdrátový tyčový mixér KitchenAid Artisan KHB3581

Bezdrátový tyčový mixér KitchenAid Artisan KHB3581

Člověk při natáčení receptů spoléhá na spousty faktorů, které by mohly ovlivnit finální výsledek. Tudíž nejde jen o to, aby se recept sám o sobě podařil, ale aby se podařily i záběry. K tomu je potřeba i kvalitní náčiní. Při zpracování bramborové kaše a Crème brûlée jsem měl možnost vyzkoušel bezdrátový tyčový mixér od americké značky KitchenAid.

První co mi však problesklo hlavu bylo něco ve smyslu “Co asi tak bezdrátový mixér může mít za výkon. To abych něco ušlehal, tak na to mi ani nejvyšší stupeň nestačí”. Když mixér poprvé vybalíte z krabice, tak Vás uvítá přehledné balení. Konkrétně kufřík, ve kterém naleznete i bohaté příslušenství. Pěkně při ruce na jednom místě.

KitchenAid Artisan KHB3581

V kufříku naleznete tři výměnné nerezové nástavce s noži nabízející všestrannost.  Nástavce na drcení, mixování, sekání a pěnění bez poškrábání nádobí. Každý nástavec má svou plastovou krytku, což člověk velmi ocení.  Dále v kufříku naleznete dvě různě dlouhé výměnné mixovací tyče. Jedna dlouhá 20 cm a druhá 33 cm. V neposlední řadě z příslušenství i nástavec šlehací metly. Součástí balení jsou pak ještě dvě nádoby. Jedná se o sekáček (600 ml) a šlehač (1000 ml).

Pak zbývá už to nejhlavnější v kufříku, tělo tyčového mixéru a dobíjející 12V Lithium-Ion baterie. Vlastně když kufřík poprvé otevřete, tak si člověk řekne “To je ale macek!”, “Jak takové pádlo budu držet?”. Ale to jsou jen ty prvotní dojmy. Neváhal jsem zastrčit baterii s nástavcem a hnedka narychlo zkusit. Při použití s delší výměnnou mixovací tyčí a nerezovým nástavcem si přijdete jako rytíř s mečem v kuchyni. Hnedka minulou sobotu jsem natáčel recept na domácí sekanou a k ní samozřejmě patří i bramborová kaše. Kaši jsem vždy zpracovával svým tyčovým mixérem Eta Spesso. Jedná se docela o těžší tyčový mixér, takže při delším mixování už začne trošku bolet ruka a umístění spouštěcích tlačítek zrovna moc komfortu při delším mixování nepřidají. Jelikož tento mixér odešel už do věčných lovišť, rád jsem vyzkoušel tento bezdrátový. Jednoduše nastavíte stupeň výkonu a s nabitou baterií jsem se do toho pustil. Výkon mě skutečně překvapil, ale pokud té bramborové kaše děláte moc, plné nabití baterie vydrží jen taktak. Takže baterie se vybila v pravou chvíli a kaše byla vskutku jemná. Hlavně díky provedení je uchycení velmi pohodlné, takže nehrozí, že by po delším používání ruce pocítili nějakou bolest.

Následně příští neděli jsem potřeboval natočit recept na výrobu domácího Crème brûlée, zde jsem využil nástavec šlehací metly. Říkám si, že si radši dám stupeň výkonu na co nejvyšší, abych vůbec něco ušlehal. Žloutky s cukrem připravené v míse. Spustím mixér a samým výkonem skončí zmíněné ingredience mimo mísu 😀 .

Takže jsem nakonec použil ten nejnižší možný výkon a bohatě mi stačil.

Když to shrnu kolem a kolem, tak mé předsudky vůči bezdátovému tyčovému mixéru KitchenAid byly neoprávněné a výsledky vskutku překvapivé. Já osobně bych uvítal projistotu druhou baterii, pro případ, že bych měl toho hodně a první by se vybila.

Vlastní nabíjení baterie je velmi jednoduché. V balení člověk nalezne dokovací stanici, kterou zapojíte do zásuvky. Zasunete baterii a už nabíjíte (viz. video níže).

Suma sumárum:

Dát nějakých 8.400,- za bezdrátový tyčový mixér se může zdát jako zbytečnost. Jenže záleží, jak pro koho. Ten, kdo kuchtí opravdu rekreačně, tak může stačit i nějaký čínský stroj za pár stovek. Ale ti, co kuchtí rádi a mají z vlastního vaření nějaký vnitřní požitek ty peníze za to utratí. Není to jen čistě o samotném “tyčáku”, ale i o příslušenství. A tento produkt ocení i lidé někde na dovolené, nabijete a fungujete.

Pro mě je značka KitchenAid něco jako Apple u iPhonu, ti lidi skutečně přemýšlí hlavou o intuitivnosti použití a skutečně při použití výrobku zákazníkem je to velmi znát. Jediné co bych skutečně vyčetl je už zmiňovaná koupě další baterie pro případ nouze 🙂 

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Doporučené recepty

Recenze: Indukční kastrol Castey

Daddy

Recenze: Pánev na palačinky Castey? Jistě

Daddy

Recenze: Food processor KitchenAid 5KFP1335

Daddy