Recenze

Recenze: Indukční kastrol Castey

Po delší době jedna další recenze. Tentokrát se zaměřím na kastrol značky Castey, který má v základu i svou skleněnou poklici. Pravda, někdo může brát ve skutečnosti tento kastrol jako spíše hlubokou pánev. Tak jako tak i jako pánev to splní účel na jedničku.

Tento kastrol se ke mě dostal před více jak půl rokem. Někdo si může klepat na čelo a říkat si něco ve stylu “Ne každý si může dovolit pánev za dva litry”, ale na tohle platí rčení “Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci”.

Pokud jste v kuchyní rekreační kuchtík, který vytáhne pánev opravdu jednou za čas, tak dobře, člověk si koupí levnější verzi produktu. Ale pokud chceme pánev vytáhnout i několikrát za týden, tak určitě stojí za to investovat.

logo castey

Ale zpět k mému kastrolu. Co je značka Castey? Jedná se o španělskou společnost, kdy její historie sahá ke kořenům až do roku 1544. Dříve se ještě společnost věnovala výrobě zvonů. Castey nyní produkuje kvalitní designové nádobí z litého hliníku, kdy je nádobí opatřeno titanovými nepřilnavými povrchy, díky čemuž jej můžete aplikovat na veškeré druhy ohřevu, včetně indukčních varných desek.

Kastrol Castey

Z hlediska funkčnosti nemám co bych kastrolu vyčetl. Za investici získate kvalitní produkt. Já osobně kastrol vytáhnu i třeba dvakrát týdně a je jedno jestli v něm dělám míchaná vajíčka nebo lívance. Ke kastrolu máte v základu i poklici z tvrzeného skla se silikonovým okrajem, zabraňujícímu poškrábání povrchu nádobí skleněnou poklicí.
Silikonové poklice jsou rovněž vysoce odolné a vhodné pro použití v troubě. A tím jsem nastínil další výhodu a to velkou. Kastrol i s poklicí můžete dát i do trouby, což je pecka, protože s obyčejnou pánví moc nepochodíte. Takže do kastrolu naskládáte maso, které dáte do trouby a můžete jej i přikrýt poklicí. Takže žádné přikrývání alobalem :).

Takže sečteno podtrženo:

Plusy:

  • Kvalitní kastrol s nepřilnavým povrchem
  • Poklice z trvrzeného skla
  • Široké možnosti použití
  • Možnost vložení do trouby
  • Příjemné silikonové rukojeti
  • Váha

Mínusy:

  • Zatím jsem nezjistil 🙂

1280x134_6

Doporučené recepty

Recenze: Pánev na palačinky Castey? Jistě

Daddy

Recenze: Bezdrátový tyčový mixér KitchenAid Artisan KHB3581

Daddy

Recenze: Food processor KitchenAid 5KFP1335

Daddy